Team building

Jeśli Twój zespół potrzebuje się zjednoczyć, lub Wasza firma potrzebuje złapać oddech pomiędzy jednym projektem a drugim, rozrywka z elementami team buildingu będzie dla Was idealna.
Team building to doskonały sposób na integrację grupy, poznanie mocnych i słabych stron pracowników, uczenie się współpracy w zespole i definiowanie w nim swoich ról. Pomaga także w pogłębieniu relacji, w rozwiązaniu problemów komunikacji, co z pewnością przełoży się na lepszą współpracę w przyszłości.

Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych konkurencji team buildingu jakie przygotowała nasza firma:

Narty 5-osobowe – członkowie zespołu mają za zadanie przejść określony odcinek drogi na specjalnie przygotowanych nartach. Głównym problemem w  tej konkurencji jest skoordynowanie ruchów całego zespołu.

Spodnie 5-osobowe –  wesoła konkurencja, która polega na wyścigu  w specjalnych, gigantycznych spodniach.

Worki 5-osobowe – konkurencja z dziecięcych lat, która przy dopingu pozostałych uczestników stanowi bardzo dobrą, wesołą zabawę.

Wyścig rydwanów – konkurencja, w której oprócz siły, sprawności, zaufania, współpracy wymagana jest odwaga osoby znajdującej się na rydwanie.

Bolkowe narty – konkurencja, w której 5-osobowe  zespoły pokonują trasę na bolkowych nartach. Jest to zabawa wymagająca zgrania, współpracy całego zespołu.

Gąsienica – wesoła konkurencja polegająca na przejściu wyznaczonej trasy bez dotykania ziemi. Uczestnicy mogą korzystać jedynie z transporterów. Bardzo zgrywająca zabawa.

Cyrkiel – zgrywająca zabawa zespołowa, polegająca na przejściu wyznaczonej trasy na specjalnie przygotowanym cyrklu. Uczestnicy aby pokonać wyznaczona trasę muszą ściśle ze sobą współpracować.

Latający Dywan – konkurencja, w której każdy zespół będzie musiał wyłonić lidera potrzebnego do wykonania tego zadania. Zadanie polega na przemieszczeniu sie dziesięciu osób z grupy, na drugą stronę trasy bez dotykania podłoża. Jedynym artefaktem, którym będą dysponowali uczestnicy jest specjalny dywan. Zadanie wymagające od uczestników zgrania, dokładności i sporej kondycji fizycznej.

Sieć Meduzy –  W projekcie tym zespoły, na które podzieleni są uczestnicy, stają przed „pajęczynami” (siatkami rozpiętymi między podtrzymującymi je palikami). Zadaniem każdego zespołu jest przeprowadzenie wszystkich jego członków przez „oka”  pajęczyn” (otwory w siatce), z zachowaniem określonych reguł. W tym projekcie najważniejsza jest współzależność oraz współodpowiedzialność za realizację zadania.

Syzyfowa praca – konkurencja polegająca na wydobyciu piłeczki pomocą rąk z specjalnej rury. W tej konkurencji wymagana jest ogromna precyzja, dokładność i koordynacja całego zespołu.

Cesarska łamigłówka – celem tej gry jest ułożenie obrazka (figury) według przygotowanego wzorca (najczęściej narysowanych konturów tego obrazka) lub własnej wyobraźni. W skład klocków wchodzą dwa duże, jeden średni i dwa małe trójkąty, kwadrat i równoległobok. Do każdego obrazka należy wykorzystać wszystkie siedem elementów, które nie mogą nachodzić na siebie.

Piłkarze – ta z pozoru myląca nazwa konkurencji niewiele wspólnego ma z grą w piłkę. Zadanie polega na włożeniu zestawu różnych piłek za pomocą specjalnych pałeczek do kosza. Jest to program wymagający od uczestników dużej precyzji i zgrania całego zespołu.

Robienie masła – bardzo wesoła konkurencja polegająca na zrobieniu masła tradycyjna starodawną metodą.

Narty 15 osobowe – większość z uczestników startowała na wielu imprezach na nartach 5 osobowych, tym razem na uczestników czeka nie lada wyzwanie pokonania wyznaczonej trasy na nartach 15 osobowych.

Hydraulik – zadanie zespołowe polegające na napełnieniu specjalnie przygotowanej rury wodą. Bardzo wesoła konkurencja.

Równoważnia – konkurencja wymaga dużej sprawności i zgrania zespołu. Zadanie polega na zamianie miejsc przez wszystkich uczestników stojących na wąskiej kładce. Czynnikiem decydującym o powodzeniu będzie zmysł równowagi.

Wiele innych zadań team buildingowych poniżej przykładowy program:

Igrzyska – szereg konkurencji team builidingowych w formie olimpiady sportowej

Czas trwania:3-4 h &&  Liczba osób:10-100 && Miejsce: Cała Polska

 igrzyska – Pobierz w PDF

ssssdsc_0469dsc_0575latajacy-dywan-1dsc_0226dsc_0241